Hatay
 

Fenerbahçeliler


Derneği
 

  
22-10-2007

Hatay FB’liler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy mutlu...

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK... Hatay Fenerbahçeliler Derneği girişimi ile Antakya ve çevresinde 100 engelliye tekerlekli sandalye ulaştırılırken girişimin mimarı dernek başkanı Ali Ezelsoy yeniden sözlerini tutmuş olmanın gururu içinde olduklarını söyledi. Cumartesi günkü törende konuşan Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy, bir kez daha gurur tablosu yaşamaktan ve yaşatmaktan ötürü çok mutlu olduklarının altını çizerek şöyle devam etti: “27 Temmuz günü gerçekleştirdiğimiz 100.Yıl Balomuzda “%100 Sosyal Sorumluluk-%100 Tekerlekli Sandalye” adıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde, tüm sivil toplum kuruluşlarına önderlik etmek, sosyal etkinliklerimizde onlara öncü olmak adına “gelin sosyal sorumluluklarımızı hep birlikte yüklenelim ve dertlere deva olmaya çalışalım” demiştik. Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve Hayırseverlerimizle de her alanda işbirliğine hazır olduğumuzu duyurmuştuk. 27 Temmuz Balomuzdaki bu çağrı, öncelikle Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulunca duyuldu. Biz; 100 Tekerlekli Sandalye sloganıyla çıktığımız yolda, duyarlı hemşehrilerimizin katkılarıyla 135 Tekerlekli Sandalye dağıtmanın sevincini yaşadık. O gün ilk olumlu tepki, 100 yılın başkanı Sayın Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Spor Kulübünün çok değerli yönetim kurulu üyelerinden geldi. Ardından Balo gecesinde de hayırsever işadamı sayın Besim Geçmen, kampanyamıza 15 Tekerlekli Sandalye ile katkıda bulundu ve rakam 250 Tekerlekli Sandalyeye yükseldi. Bu rakam aslında düşündüklerimizin çok üzerinde ama, gerçek ihtiyaç sayısının ne yazık ki çok altındadır. Biz, Hatay’lı Fenerbahçeliler olarak kentimizin dinamiklerini harekete geçirmiş olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu kent, bu ulus ve bu ülke, yardımlaşmayı, dayanışmayı, iş birliği ve elbirliğini dünyaya örnek kılacak şekilde gerçekleştirme yeteneğine sahiptir.” Vali Ahmet Kayhan ve belediye başkanı Mehmet Yeloğlu ile diğer yetkililerin de katıldığı törendeki konuşmasında sözü Mehmetçiklere getiren Ali Ezelsoy şöyle devam etti: “Biz bir yandan Tekerlekli Sandalye kampanyamızın sevinçli telaşını yaşarken, bir yandan da, ülkemizin bekası, esenliği ve aydınlık geleceği için canlarını hiç çekinmeden veren aziz şehitlerimizin, gözünü budaktan esirgemeyen gazilerimizin, yani Mehmetçiklerimizin ülkemize verdiklerinin bir şükran borcu olarak, Mehmetçik Vakfına bağışlarımızı da sürdürmekteyiz. Bugün burada, sizleri de “şehitlerimize ve şehit ailelerine destek” kampanyasına katılmaya davet ediyoruz. Unutulmasın ki, başka Türkiye yok!”  

********************************************************************

 
22-10-2007

Hatay FB’liler derneği gururu...

                   

100 ENGELLİYE DAHA TEKERLEKLİ SANDALYE... Hatay Fenerbahçeliler Derneği 100 engelliyi daha tekerlekli sandalye ile buluşturdu. Bu amaçla Cumartesi günü belediye parkında bir tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Kayhan, Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, İl Emniyet müdürü vekili,Serinyol belediye başkanı Sabahattin İnal ile engelli aileleri ve diğer davetliler katıldı. Törende Dernek başkanı Ali Ezelsoy bir kez daha sözlerini yerine getirmenin gururu içerisinde olduklarını dile getirirken Vali Ahmet Kayhan da, Hatay Fenerbahçeliler Derneğinin bu tutumunu sosyal sorumluluk anlayışının örnek bir hassasiyeti olduğuna dikkat çekti ve diğer kuruluşları da benzer tutum almağa çağırdı. Törene katılan belediye başkanı Mehmet Yeloğlu da, Fenerbahçeliler Derneğinin bir ilki gerçekleştirdiğini hatırlatarak daha önceki kampanyada 200’ün üzerinde engellinin tekerlekli sandalye ile kavuşturulduğunu bildirdi ve bu tutumun örnek olduğunu kaydederek teşekkür etti. Törende daha sonra 100 engelliye tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

********************************************************************

 
22-10-2007

   

 

 

 


 

Haber Arşivi Fenerbahçe.org'da Biz Basında Biz Başvuru Formları

 


 >> Antakya'da Hava << ..
 
 

okullogo.jpg (63309 bytes)

 

 

 

 

Design by Data-Bim                                                                       © 2006 Hatay Fenerbahçeliler Derneği