Hatay
 

Fenerbahçeliler


Derneği
 

HATAY FENERBAHÇE İŞİTME ENGELLİLER ANAOKULU TEMEL ATMA TÖRENİ 04-05-2015

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizin katılımıyla, Hatay Fenerbahçeliler Derneği tarafından yaptırılacak olan Hatay Fenerbahçe İşitme Engelliler Anaokulu’nun temel atma töreni gerçekleşti.

Hatay Fenerbahçeliler Derneğimiz tarafından yaptırılacak olan Hatay Fenerbahçe İşitme Engelliler Anaokulu’nun temel atma törenine Başkanımız Aziz Yıldırım, Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün, Yönetim Kurulu Üyemiz Selim Kosif, Hatay Fenerbahçeliler Derneğimizin Başkanı Ali Ezelsoy ile dernek yöneticileri ve çok sayıda taraftarımız katıldı.

Eğitime olan katkısı ve sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça bahsettiren Hatay Derneğimiz daha önce bölgeye bir ilkokul kazandırmıştı. Derneğimiz bugün ise 1000 metrekare alan üzerine 400 metrekare olarak inşa edilecek ve 6 derslik, 60 öğrenci kapasiteli olacak Hatay Fenerbahçe İşitme Engelliler Anaokulu’nun temel atma törenini yoğun ilgi altında gerçekleştirdi. Halk dansları ekibinin gösterisiyle başlayan törende kürsüye çıkan Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin bir sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlattı.

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe, Spor Kulübü olduğu gibi aynı zamanda sivil toplum kuruluşudur”
Hatay’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Başkanımız Aziz Yıldırım, “Öncelikle saygılarımı sunuyorum. Burada olmaktan dolayı mutluyuz. 7-8 sene önce buraya yine gelmiştik. O zaman bizim derneğimizin ilkokul açılışı vardı,  bugün de Hatay’a yine okul temel atma töreni için geldik. Başta dernek, şimdi şube diyoruz; başkan Ali Ezelsoy’a onun arkadaşlarına, onlara destek olanlara, Ali beyle beraber dernekte ve şubede çalışan arkadaşlarımıza, okulun temeli ile ilgili geciken sürecin Sayın Valim ve Belediye Başkanı tarafından kısa zamanda çözülmesi ve bugün temel atılacak hale gelmesinden dolayı bu değerli insanlara, dostlara teşekkür ediyorum. Fenerbahçe, Spor kulübü olduğu gibi aynı zamanda sivil toplum kuruluşudur” dedi.

Ali Ezelsoy: “En büyük Fenerbahçe, en büyük Aziz Yıldırım”
Daha sonra kürsüye çıkan Hatay Fenerbahçeliler Derneğimizin Başkanı Ali Ezelsoy, “1996 yılında Fenerbahçe sevgisiyle yaşayan bir grup Fenerbahçe gönüllüsü olarak Hatay Fenerbahçeliler Derneğini kurduk. Biz şehit torunlarıyız, biz Türkiye’yiz, güçlü, gururlu ve mutluyuz. Ulusumuza, atalarımıza ve çocuklarımıza karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz. Projenin gerçekleşmesi için emek sarf eden, destek olan herkese, hiçbir ücret almadan çalışan mühendislere ve yardımlarını esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi ve sözlerini, “ En büyük Fenerbahçe, En büyük Aziz Yıldırım” diyerek noktaladı.

Ali Ezelsoy: “Okulu yapıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devredeceğiz”
Ayrıca Fenerbahçe TV mikrofonlarına konuşan Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanımız Ali Ezelsoy, “Okulu yapıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devredeceğiz. 400 metrekarelik bir okul. Çok özel bir proje. İşitme engelli 60 öğrencimiz ilk eğitimlerini buradan alacaklar. Topluma faydalı bireyler yetiştirmek istiyoruz. Başkanımız Aziz Yıldırım’dan aldığımız güçle bu okulu gerçekleştiriyoruz” ifadelerine değindi.

Sonrasında kürsüye çıkan Hatay Valisi Ercan Topaca projeyi ilk öğrendiği anda projeye evet dediğini ifade etti ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Ülkemizin güzide kulüplerinden Fenerbahçe’nin Sayın Başkanı Aziz Yıldırım, kulüp yöneticileri, değerli arkadaşlarım sevgili öğrenciler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Okulun hem işitme engelli vatandaşlarımıza hem ilçemize hayırlı olmasını, inşaatın kazasız belasız tamamlanmasını diliyorum. Hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız her zaman var. Hatay Fenerbahçeliler Derneği’nin ilgisi, eğitime olan yaklaşımı, azmi hep yaşadığımız bir süreç. İşitme Engelliler Anaokulu projesini bana ilk açtıkları andan itibaren evet dedim. Engelleri aştık, bugünlere geldik. Eylül ayına kadar inşaatın tamamlanmasını umuyoruz. Yapılacak çok işimiz var. Emeği geçen başta Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy’a, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün değerli Başkanı Aziz Yıldırım’a ve beraberindeki yöneticilerine, inşaatın projesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

     
     
     
   

 


 

Haber Arşivi Fenerbahçe.org'da Biz Basında Biz Başvuru Formları

 

okullogo.jpg (63309 bytes)

 

 

 

 

 

 


 

Design by Data-Bim                                                                       © 2006 Hatay Fenerbahçeliler Derneği