Hatay
 

Fenerbahçeliler


Derneği
 

  
28-05-2007

ŞAMPİYONLUK COŞKUSU...

              

2007-2008 futbol sezonunda şampiyon olmayı başaran Fenerbahçe’nin bu başarısı önceki gece ilimizde de coşkulu törenlerle kutlandı. Hatay Fenerbahçeliler Derneğinin organize ettiği “Şampiyonluk gecesi” Cumartesi akşamı köprübaşında kutlandı. Müzik eşliğinde havai fişeklerin atıldığı gösteriler 3 saat sürdü Aynı anda Fenerbahçe’nin Ankaragücü önünde 3-1 galibiyetle kazandığı maçın da naklen yayınlanarak izlendiği gösterilerde Sarı Kanaryalılar haklı olarak coşku ve heyecan dolu dakikalar yaşadı.

*****************************************************************************************************************


28-05-2007

Hatay’da Fenerbahçe’nin şampiyonluk coşkusu

          Hatay Fenerbahçeliler Derneği tarafından, ‘Şampiyonluk’ kutlaması düzenlendi. Antakya Belediyesi binası önünde düzenlenen kutlamalara binlerce Sarı-Lacivertli taraftar katıldı. Kutlamalar esnasında Fenerbahçe’nin Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynadığı son Ankaragücü maçı özel izinle sinevizyon eşliğinde taraftarlara izlettirildi. Fenerbahçe marşlarının ve şarkılarının söylendiği gecede, maçın bitimi ile birlikte havai fişek gösterileri yapıldı. Eğlencenin doruğa çıktığı gecede, Fenerbahçeliler, 17. lig şampiyonluklarını doyasıya kutladılar. Bu arada şampiyonluk kutlamalarına izin veren Hatay Valisi Ahmet Kayhan ile Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu’na, Hatay Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ezelsoy tarafından teşekkür edildi.

***********************************************************************************************************


28-05-2007

***********************************************************************************************************

  
21-05-2007

FB sevgisi..

                   

Hatay Fenerbahçeliler derneğinin geleneksel “Brunch Partisi” dün coşku içinde gerçekleştirilirken konuklar şampiyonluk sevincini bir kez daha yaşadı. Şehir kulübündeki etkinliğe çok sayıda Fenerbahçeli katılırken adeta izdiham yaşandı. Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Hatay Fenerbahçeliler Derneği başkanı Ali Ezelsoy, kuruldukları günden bu yana bir çok toplumsal projeye imza attıklarının altını çizerek bunlar içinde en önemlisi ve görkemli olanının okul yapımı olduğunun altını çizerek şöyle devam etti: “İmza attığımız eserlerden en görkemlisi kuşkusuz Hatay Fenerbahçe ilköğretim okuluydu. Antakya’nın zirvesinde bir inanç abidesi gibi duran okulumuz, başımızı dağlara her çevirdiğimizde bize inanılmaz bir gurur ve onur veriyor… Gururumuz bu anlamda çok büyük… Çünkü o okulu “inanç” yaptı. “birliktelik” yaptı “güven” yaptı… Bu inanç ve güven sizlerden aldığımız duygulardı… Biz de hep birlikte sizlerden aldığımız bu sinerjiyi enerjiye çevirerek gerçekleştirdik bu büyük projeyi… Bu proje sizlerle var oldu sizlerle gelişecek. O okul hepimizin, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yardımlarınızı ve ilgilerimizi esirgemeyeceğiz.” Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte konuşmasında Hatay Fenerbahçeliler derneğinin topluma olan borcunu ödeme konusunda sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliği içinde olduğunu söyleyen Ali Ezelsoy şöyle devam etti: “Hatay Fenerbahçeliler Derneği Topluma olan borcunu ödeme konusunda, diğer sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğinde örnek davranışlar sergilemeye devam etmektedir. Bunun en somut örneği geçtiğimiz hafta Samandağ’ın Sutaşı Beldesi’nde yaşandı. Defne Rotary Kulübü işbirliği ile yaptığımız artık su arıtma tesisi büyük bir coşkuyla hizmete sokuldu. Bu hizmet bizim ülkemize, kentimize, insanımıza ama her şeyden önemlisi doğaya ödemeye çalıştığımız bir borçtur. Su yaşamın en aziz kıldığı ihtiyaçtır. Tıpkı soluğumuzu sağlayan ağaçlar gibi… Doğaya olan borcumuzu bir başka kampanyayla ödemek istiyoruz. Bu kampanyada tüm Fenerbahçelilerin desteğine muhtacız. Çünkü evlerimizde, işyerlerimizde atık kağıt ve gazete toplama kampanyası sadece sizin desteğinizle başarılı olacaktır. Yaşadığınız her yerde bizim adımıza biriktireceğiniz atık kağıt ve gazeteler bir üniversite öğrencisine burs olarak gidecektir.” Ali Ezelsoy konuşmasının son bölümünde Fenerbahçenin 17. şampiyonluğunu kutladı ve ileriki günlerde balo düzenleyeceklerini söyledi.

***********************************************************************************************************


21-05-2007

Gün Fenerlilerin günü

              

Hatay Fenerbahçeliler Derneği tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan “Brunch” düzenlendi. Dernek Başkanı Ali Ezelsoy, Şehir Kulübü’nde gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, Hatay Fenerbahçeliler Derneği’nin kurulduğu günden bu yana ilklere imza attığını söyledi. En önemli projelerinin geçtiğimiz yıl hizmete giren Hatay Fenerbahçeliler İlköğretim Okulu olduğunu belirten Ezelsoy, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Antakya’nın zirvesinde bir inanç abidesi gibi duran okulumuz, başımızı dağlara her çevirdiğimizde bize inanılmaz bir gurur ve onur veriyor. Derneğimiz topluma olan borcunu ödeme konusunda, diğer sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğinde örnek davranışlar sergilemeye devam ediyor. Bugün ayrıca bir başka gururluyuz. Geçtiğimiz yıl dramatik bir şekilde kaçırdığımız 17. şampiyonluğumuzu, bir yıl gecikmeyle elde edebildik. Bu yıl ilahi adalet tecelli etti ve futbolu yönetenlerin kapkara mercedesleri, halkın takımı Fenerbahçe’nin kamyonuna tosladı.” Ezelsoy, tüm Fenerbahçelileri 100. yıl coşkusunu kutlamaya davet ederek, etkinlikte kulübün marşları ve şarkıları hep birlikte söylendi.

***********************************************************************************************************


21-05-2007

 

 


 

Haber Arşivi Fenerbahçe.org'da Biz Basında Biz Başvuru Formları

 


 >> Antakya'da Hava << ..
 
 

okullogo.jpg (63309 bytes)

 

 

 

 

Design by Data-Bim                                                                       © 2006 Hatay Fenerbahçeliler Derneği