Hatay
 

Fenerbahçeliler


Derneği
 

HATAY FENERBAHÇE İLKOKULU VELİLERİNE KAGİD İŞBİRLİĞİ İLE MİKROKREDİ SEMİNERİ 28-11-2012

Hatay Fenerbahçeliler Derneği olarak sosyal sorumluluk projelerimize bir yenisini ekledik.

Hatay Kadın Girişimciler Derneği ile birlikte, kadınların iş gücü piyasasına katılımını arttırmak, daha fazla insanın istihdama katılması ve kadınların ekonomik özgürlük bilincinin yerleştirilmesi amacıyla düzenlediğimiz bilinçlendirme toplantılarının sonuncusu, Hatay Fenerbahçe İlköğretim Okulu'nda, velilere yönelik düzenlendi.

Kagid Başkanı Dilek Karadeniz, Hatay Fenerbahçeliler Derneği ve Hatay Mikro Kredi ile ortak düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada; Kadınların ekonomik hayata katılımı, kadınların elde edebildiği ya da onlara sunulabilen olanaklar, eğitime ve sağlık olanaklarına erişim haklarının önemini vurguladı. Ekonomiye katkı sağlamalarını ve ekonomik özgürlüklerini ellerinde tutmaları gerektiğini belirterek, iş yaşamına yeni başlayacak olan kadınlara da bilgi, deneyimleri konularda kurum ve kuruluşlardan yardım alarak girişimcilik konusunda önlerini açacak çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Okul velilerinin ve mahalleli kadınların yoğun ilgi gösterdikleri sunumda, KAGİD üyelerinden başarılı iş kadınları kendi çalışma hayatlarına başlarken yaşadıkları zorlukları ve bunları nasıl aştıklarını anlattılar.

Mikro kredi Şube Müdürü Serap VAROĞLU da mikro kredi Kullanım koşulları ve geri dönüşümü hakkında bilgi verdi.

Dernek Başkanımız Ali EZELSOY Kagid başkanı Dilek KARADENİZ ve Mikro Kredi Uzmanı Serap VAROĞLU'na teşekkür etti.

 

                     
 
                    
 

Haber Arşivi Fenerbahçe.org'da Biz Basında Biz Başvuru Formları

 

okullogo.jpg (63309 bytes)

 

 

 

 

 

 


 

Design by Data-Bim                                                                       © 2006 Hatay Fenerbahçeliler Derneği