Hatay
 

Fenerbahçeliler


Derneği
 

HATAY VE MUŞ FENERBAHÇE SEVGİSİYLE

 BİRLEŞİYOR
11 / Kasım / 2008

 

 

Fenerbahçe taraftar derneklerinin başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde Hatay ve Muş Fenerbahçeliler dernekleri, düzenlenen bir törenle, Muş'taki ihtiyaç sahibi 320 çocuğa, giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.


Muş Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen törene Muş Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Ankara Vali Yardımcısı ve Fenerbahçe Kongre Üyesi Faruk Işık, Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Karasu,  eski futbolcularımızdan Turan Sofuoğlu, Muş Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar,  Dernekler Çalışma Grubundan Murat Boyraz, Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy, öğretmenler ile ihtiyaç sahibi öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuşan yöneticimiz Ercan Karasu, "Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın direktifleri doğrultusunda, Türkiye'nin her ilinde yardıma muhtaç çocuklarımız için yardımlarımız devam edecektir. Bu çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Hiçbir çocuğumuzun mağdur olmaması için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız" dedi. Eski futbolcularımızdan Turan Sofuoğlu ise, "Biz futbol adına hep başarılar elde ettik. Sivil toplum örgütü olarak sosyal aktivitelerdeki gücümüzü de göstermeye başladık. Hiçbir takım gözetmeksizin yardımda bulunuyoruz. Eğer insanlarımıza yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize. Bugün buradaki yardıma muhtaç insanlara yardımda bulunmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.  Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar da, "Bu işi düzenleyen Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimine çok teşekkür ediyoruz. İlimizin ekonomik durumu çok iyi değil.  Çocuklarımızı bir çok ihtiyacı var" dedi. Son olarak kürsüye çıkan ve sporun dayanışma ve yardımlaşma olduğunu ifade eden Muş Vali Yardımcısı Okan Leblebicier ise, "Fenerbahçe gibi büyük bir camiayı böyle anlamlı bir hizmette Muş'ta görmekten mutluluk duyuyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün köklü bir geçmişe ve büyük bir camiaya sahip olduğu bir gerçektir. Böyle anlamlı bir kampanya ile Muş'umuza kadar uzanan bu programın burada gerçekleşmesinde katkısı ve emeği olan herkesi tebrik ediyor, kutluyorum. Bugün buradaki tablodan, sporun dayanışma ve yardımlaşmada ne kadar etkili bir araç olduğunu bir kez daha gördük. Fenerbahçe yönetimine katkı sunan dernek yetkililerimize bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.


Yapılan konuşmaların ardından önceden belirlenen ihtiyaç sahibi 320 öğrenciye ayakkabı, elbise, pantolon, kapşonlu mont, sırt çantası ile Fenerbahçe eldivenleri ve kırtasiye ürünlerinden oluşan yardım malzemeleri dağıtıldı. Program, projeye katkısı olanlara plaket sunumu ile sona erdi.

 

         
         
         
     


 

Haber Arşivi Fenerbahçe.org'da Biz Basında Biz Başvuru Formları

 


 >> Antakya'da Hava << ..
 
 

okullogo.jpg (63309 bytes)

 

 

 

 

Design by Data-Bim                                                                       © 2006 Hatay Fenerbahçeliler Derneği